Filozofia żłobka

Chciałybyśmy by Żłobek miał ciepłą i domową atmosferę.

Szacunek dla dziecka jest dla nas rzeczą najważniejszą – pragniemy stworzyć miejsce, gdzie Państwa Maluszek będzie bezpieczny zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym.

Zależy nam na tym by każde Dziecko bawiąc się z nami codziennie budowało poczucie własnej wartości i potrafiło szanować granice i uczucia innych – kolegów, koleżanek, opiekunów.

W żłobku PA-TA-TAJ będą trzy grupy zróżnicowane pod względem wieku. Każda z nich będzie miała swoją salę. Podział ten wynika z jednej strony z konieczności zróżnicowania zabawek, pomocy dydaktycznych, ponieważ inne zainteresowania, potrzeby i umiejętności ma roczne dziecko, a inne prawie trzylatek. Z drugiej zaś strony przez podział dzieci możemy zaproponować Państwu mniej liczne grupy – dwie 16-osobowe i jedną 20-osobową.

Przy takim podziale organizacyjnym żłobka nauczyciel może indywidualnie podejść do każdego Malca i twórczo pomagać mu w rozwijaniu jego umiejętności i zdolności w tempie Dziecku właściwym.

Zawsze zwracamy uwagę na wszechstronny i harmonijny rozwój Dzieci, dlatego często gościć u nas będą nauczyciele muzyki i zajęć plastycznych. Jednak najważniejsza jest zabawa...

Wszystko co robimy z dziećmi, robimy przez zabawę tworząc naturalne środowisko do eksploracji i eksperymentowania, a przez to i do zbierania doświadczeń przez malucha.

Ważna dla nas jest także współpraca z Państwem na zasadach Partnerstwa.

To Państwo pokazujecie nam podczas adaptacji co Dziecko lubi, jaki jest jego rytm dnia, jakie ma potrzeby.

Więź Rodzica z Dzieckiem w tym okresie rozwojowym dla Malucha jest najważniejsza i ma charakter konstytucyjny – jak Państwo nam zaufacie, to i Dziecko nam zaufa, jak Państwo będziecie się u nas dobrze czuli, to i maluszek będzie chętnie do nas wracał.